Każdy coś takiego ma.

Wspomnienia.

Najpiękniejszych w życiu Świąt. Rok 2002. Nowe mieszkanie, kompletnie niewykończone. Gotowe jedynie podłogi i łazienka. W kuchni dwupalnikowa kuchenka elektryczna, witryna z talerzami i szklankami oraz stolik. Wszystko w kartonach. Na szczęście w bloku obok, w jeszcze  wynajmowanym mieszkaniu można było wszystko wcześniej ugotować a po kolacji pozmywać.

Pożyczony stół, pożyczone krzesła i ogromna choinka pięknie przystrojona. Na oknach namalowane sztucznym śniegiem bałwanki. Sprzęt grający na podłodze i świąteczne z niego puszczane utwory.

Przy świątecznym stole cała najbliższa rodzina. Mama z Tatą przywieźli pierogi, ciasta i inne smakołyki, Teściowa z Teściem ich popisowe kluski z makiem, ulubione wigilijne danie mojego męża. Siostra z jeszcze-mężem i dwójką swoich dzieci też coś przywieźli. I ja z mężem i jeszcze wtedy jednym swoim synem. Dwanaście wigilijnych dań. 

Niesamowita atmosfera, spokoju i radości. Pod wieczór zaczął sypać śnieg i sypał tak do późnej nocy. 

Po kolacji i prezentach,  w zaspach nosiłyśmy naczynia do mycia, a zaspy były po kolana.

Najpiękniejsze i najbardziej niesamowite Święta jakie udało mi się do tej pory przeżyć.

Czy gdybyśmy wtedy wiedzieli, że na następnych zabraknie już jednego z nas, przeżylibyśmy je inaczej? W następnym roku w marcu zmarł mój Teść. Nie da się takich sytuacji przewidzieć, trzeba się tylko cieszyć, że udało nam się zachować te wspomnienia. Siedem lat po tamtej cudownej Wigilii zabrakło też przy stole mojego Taty, odszedł w 2009 roku w lipcu. I te Święta były dla mnie najgorsze z dotychczasowych.

Nie dajmy się zwariować świątecznym przygotowaniom, nie wpadajmy w gorączkę zakupową i wariactwo kuchenne. Skupmy się wyłącznie na rodzinnej atmosferze. Spędźmy te Święta z ukochanymi ludźmi, nie odkładajmy takich spotkań na potem, bo potem mogą się już nie zdarzyć.

Reklamy

One thought on “Każdy coś takiego ma.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s